Записатися

Сода-Буфер (Sodium bicarbonate) інструкція із застосування

Дозування:

Сода-Буфер розчин д/інф. 4,2 % по 100 мл у пляш.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юрія-фарм, ТОВ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Розчини для внутрішньовенного введення. Натрію бікарбонат.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: натрію гідрокарбонат;1 мл розчину містить 42 мг натрію гідрокарбонату; допоміжні речовини: динатрію едетат, вуглецю діоксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Юрія-фарм, ТОВ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Розчини для внутрішньовенного введення. Натрію бікарбонат.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Засіб для відновлення лужного стану крові та корекції метаболічного ацидозу. При дисоціації натрію гідрокарбонату вивільнюється бікарбонатний аніон, він зв’язує іони водню з утворенням вуглецевої кислоти, яка потім розпадається на воду та вуглекислий газ, що виділяється при диханні. Розчин, доведений до показника рН 7,3-7,8, попереджає стрибкоподібне залужнювання та забезпечує плавну корекцію ацидозу при одночасному збільшенні лужних резервів крові. Препарат збільшує також виділення з організму іонів натрію та хлору, підвищує осмотичний діурез, залужнює сечу, попереджає осад сечової кислоти в сечовидільній системі. Всередину клітин бікарбонатний аніон не проникає.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання до застосування:

Некомпенсований метаболічний ацидоз при інтоксикаціях різної етіології, тяжкому перебігу післяопераційного періоду, поширених та/або глибоких опіках, шоку, діабетичній комі, тривалій діареї, нестримному блюванні, гострих масивних крововтратах, тяжкому ураженні печінки та нирок, тривалих гарячкових станах, тяжкій гіпоксії новонароджених. Абсолютним показанням є зниження рН крові нижче 7,2.

Протипоказання:

Метаболічний або респіраторний алкалоз, гіпокаліємія, гіпернатріємія.

Особливості застосування:

Необхідно контролювати рН та кислотно-лужний стан крові. У хворих із супутніми захворюваннями серця або нирок можуть розвинутись серцева недостатність та набряки. У разі занадто швидкого врівноваження ацидозу, зокрема у разі порушення вентиляції легень, швидке вивільнення СО2 може підсилити церебральний ацидоз. Невеликі кількості Сода-буфер®, що вводяться разом з іншими інфузійними розчинами, які мають кислий рН, слугують нейтралізуючим агентом та попереджують виникнення постінфузійних флебітів (розчини глюкози різної концентрації, розчин Рінгера, розчин натрію хлориду, ципрофлоксацин та деякі інші фторхінолони).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Невідомо, чи спричиняє натрію бікарбонат шкідливий вплив на плід, коли його призначати вагітним жінкам, а також чи може він впливати на репродуктивну функцію. Тому препарат вагітним признають лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Застосування препарату у період годування груддю можливе лише за життєвими показаннями.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дані відсутні через застосування препарату винятково в умовах стаціонару.

Діти:

Можна застосовувати дітям від народження.

Спосіб застосування та дози:

Призначати дорослим і дітям внутрішньовенно краплинно зі швидкістю 1,5 ммоль/кг на годину (3 мл 4,2 % Сода-буфер®/кг за годину).Новонародженим вводити внутрішньовенно у дозі 1-2 мл на 1 кг маси тіла за 1 раз під контролем показників кислотно-лужного та водно-електролітного балансу.У разі коригування метаболічних ацидозів дозування визначається з урахуванням рівня розладу балансу кислот та основ. Дозу вираховувати залежно від показників газів крові за формулою: Об’єм 0,5-молярного буферованого гідрокарбонату натрію 4,2 % у мл =дефіцит баз (-ВЕ) х кг маси тіла хворого х 0,3 х 2 (фактор 0,3 відповідає частці позаклітинної рідини порівняно з загальною рідиною). Максимальна доза препарату для дорослих – 300 мл (при підвищеній масі тіла – 400 мл) на добу, для дітей ˗ від 100 до 200 мл залежно від маси тіла.

Передозування:

Унаслідок буферних властивостей препарату вірогідність розвитку алкалозу при передозуванні суттєво зменшена. При перевищенні дози препарату можливий розвиток алкалозу, гіпернатріємії та гіперосмії, тетанічних судом. При появі клінічних проявів алкалозу (судоми, у т. ч. з проявами тетанії, збудженість, зниження рівня калію і кальцію і підвищення рівня натрію в крові, підвищення рівня рН) припинити введення препарату, при необхідності вводити ізотонічний розчин натрію хлориду або 5 % розчин глюкози. При небезпеці розвитку тетанії вводити внутрішньовенно дорослим 1-3 г кальцію глюконату.

Побічні дії:

Нудота, блювання, анорексія, біль у шлунку, головний біль, неспокій. Артеріальна гіпертензія.

Лікарська взаємодія:

Може посилювати антигіпертензивний ефект резерпіну.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 20 мл або 50 мл, або 100 мл, або 200 мл, або 400 мл у пляшках. По 2 мл або 5 мл у контейнерах однодозових №10 у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

У розчині Сода-буфер® не можна розчиняти кислі речовини (аскорбінову, нікотинову та інші кислоти), алкалоїди (атропін, апоморфін, кофеїн, теобромін, папаверин), серцеві глікозиди, солі кальцію, магнію, важких металів (заліза, міді, цинку), тому що відбувається випадання осаду або гідроліз органічних сполук. Не змішувати з фосфатвмісними розчинами.

Виробник/Заявник

ТОВ Юрія-ФармМісцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/місцезнаходження заявника.Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10. Тел.: 275-01-08; 275-92-42.

Додаткові дані

Дозування:
Сода-Буфер розчин д/інф. 4,2 % по 100 мл у пляш.
Реєстрація:
№ UA/5656/01/01 від 06.04.2017. Наказ № 373 від 06.04.2017

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.